فهرست مطالب

انواع کنترلر های زعفران خشک کن

کنترل کننده های دما و رطوبت معمول نیمه صنعتی

کنترل کننده های معمول و نیمه صنعتی به دلیل اینکه این برای قشر وسیعی از نیاز ها ساخته شده اند تنظیمات زیادی برای انعطاف پذیری در برابر کاربرد مورد نظر دارند. کاربرد این کنترل کننده ها وسعت زیادی دارد از جمله گلخانه ها، دستگاه های جوجه کشی، خشک کن ها، سالن های پرورش قارچ و هر پروسه ای که نیاز به کنترل دما یا رطوبت داشته باشند.

کنترل کننده های مخصوص خشک کن های زعفران

 

در رابطه با خشک کن ها چون نیاز به کنترل دما و رطوبت همراه با هم میباشد از دو مدل کنترلر جداگانه که یکی برای کنترل دما و دیگری برای کنترل رطوبت استفاده میشود. در دستگاه های خشک کن شدت نیاز به کنترل کننده های دقیق بیشتر میباشد چون در پروسه خشک کردن که دائما باید مقدار رطوبت سنجیده شود و بر اساس مقدار رطوبت تصمیم گرفته میشود که آیا سیستم کار خود را ادامه دهد یا به کار خود پایان دهد. پس تا اینجای کار فهمیدیم سنجش رطوبت باید با دقت صورت بگیرد اما رطوبت یک پارامتر نسبی میباشد که به دما و جریان هوا ارتباط زیادی دارد، و از طرفی چون که در دستگاه های خشک کن جریان هوای زیاد و دمای بالا داخل محظه وجود دارد باعث میشود که دستگاه های محدودی بتوانند به درستی پاسخگو باشند. دستگاه های کنترلی دما و رطوبت نوین الکترونیک این امکان را به شما میدهد که بتوانید عملیات خشک کردن را با دقت بالا انجام دهید. و دلیل چرایی این مسئله این است که کنترلر رطوبت نوین الکترونیک تنها کنترل کننده رطوبتی است که از دقیق ترین و با کیفیت ترین سنسور رطوبت موجود که از شرکت honey well میباشد استفاده مینماید. این سنسور که در رطوبت سنج های ساموان کره نیز از همین مدل استفاده شده همراه با یک برگه کالیبراسیون میباشد تا از کیفیت محصول دریافتی مطمئن باشید.

تفاوت این دو کنترلر در این است که در کنترل کننده های معمول  
تفاوت دستگاه نوین الکترونیک با ساموان در چیست؟ در رطوبت سنج ساموان صرفا از یک سنسور رطوبت استفاده شده است اما در کنترلر رطوبت نوین الکترونیک علاوه بر سنسور رطوبت از سنسور دما نیز استفاده شده است تا تاثیر دمای خوانده شده از روی رطوبت حذف گردد و مقدار سنجیده شده عدد دقیق تری باشد.
چرا باید از دستگاه نوین الکترونیک در خشک کن ها استفاده شود؟ همانطور که گفته شد رطوبت یک پارامتر نسبی است که به جریان هوا و دما هوا بستگی دارد و چون در دستگاه های خشک کن شدت جریان و دما هوا بالا است پس باید از سنسور دقیق استفاده شود و در دستگاه های نوین الکترونیک این امکان وجود دارد که جبرانساز دمایی را فعال کنید تا رطوبت سنجیده شده مقدار دقیق تری باشد و عملا ثاتیر دما را از روی رطوبت حدف نمایید.

کنترل کننده دما TCI

تومان499,000
دانلود دفترچه راهنما محصول کنترل کننده دما مدل TCI جهت کنترل و اتوماسیون بخش هایی که نیاز به کنترل میزان

کنترل کننده رطوبت HC1

تومان590,000
کنترل کننده رطوبت HC1، یک کنترل کننده رطوبت با دقت بالا میباشد که در پروسه های کنترلی افزایش و کاهش رطوبت مورد استفاده قرار میگیرد.کنترل کننده رطوبت HC1 جزو دقیقترین و کامل ترین دستگاه های کنترل رطوبت موجود در بازار میباشد که علاوه بر امکانات مدل های موجود امکانات دیگری نیز به ان اضافه شده است .

این متن در حال آپدیت میباشد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *