در این پست فهرستی از ۹ سنسور بیومتریک سازگار با آردوینو را با شما به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانید در آزمایش‌های مهندسی پزشکی خود از آنها استفاده کنید. این سنسورها برای پروژه های آزمایشی و سرگرمی عالی هستند زیرا کار کردن با اکثر انها آسان است.

مستقیما برویم سراغ لیست سنسور بیومتریک:

1. سنسور بیومتریک اثر انگشت نوری

سنسور بیومتریک اثر انگشت نوری

این یک سنسور اثر انگشت جالب و آسان برای استفاده در پروژه هایی که نیاز به تایید اثر انگشتی مانند قفل در دارد مناسب است. کتابخانه ها و اسناد کاملی برای کمک به شما برای شروع کار با این ماژول وجود دارد.

2. اسکنر اثر انگشت (GT511C1R)

اسکنر اثر انگشت

در صورت استفاده از این سنسور (GT511C1R) میتوانید به اسانی اسکن اثر انگشت افراد را انجام دهید. تمام کارهای پیچیده مانند خواندن و شناسایی اثر انگشت را با یک سنسور نوری و یک میکرو کنترلر 32 بیتی انجام می دهد. با استفاده از این اسکنر اثر انگشت می تواند تا 20 اثر انگشت را ذخیره کند و قابلیت تشخیص اثر انگشت 360 درجه را دارد. می توانید تصاویر اثر انگشت را از دستگاه دانلود کنید و الگوهای اثر انگشت و پایگاه داده را بخوانید و بنویسید.

3. سنسور بیومتریک نبض

سنسور بیومتریک نبض

این سنسور ضربان قلب شما را اندازه گیری می کند. راه اندازی این سنسور نبض با آردوینو بسیار آسان است، زیرا فقط به یک پین داده آنالوگ، VCC و GND نیاز دارد. سنسور را می توان به راحتی با استفاده از پین آردوینو 5 ولت روشن کرد. این سنسور دارای یک سنسور ضربان قلب نوری با تقویت و مدار کاهش نویز است که خوانش سریع و مطمئن پالس را ارائه می دهد.

برای اندازه گیری ضربان قلب، فقط باید حسگر را در لاله گوش یا انگشت خود ببندید. جهت دریافت کد نمونه راه اندازی این حسگر کلیک کنید.

4. سنسور بیومتریک پاسخ گالوانیکی پوست

سنسور بیومتریک پاسخ گالوانیکی پوست

این ماژول به شما امکان می دهد تا با اندازه گیری رسانایی الکتریکی پوست، پاسخ گالوانیکی پوست را اندازه گیری کنید. رسانایی پوست متناسب با میزان عرق روی پوست تغییر می کند.

غدد عرق توسط سیستم عصبی سمپاتیک کنترل می شود که می تواند با احساسات قوی تحریک شود. بنابراین، احساسات شدید باعث تعریق بیشتر روی پوست و در نتیجه تغییر در هدایت الکتریکی پوست می شود.

از آنجایی که خواص الکتریکی پوست با احساسات تغییر می کند، این نوع حسگر در دروغ سنج ها (پلی گراف) برای تشخیص تغییرات در وضعیت فیزیولوژیکی فرد استفاده می شود.

پست مرتبط: ساخت دروغ سنج ساده

5. سنسور بیومتریک عضله Myoware

سنسور بیومتریک عضله

سنسور بیومتریک عضله myoware فعالیت الکتریکی عضله را اندازه گیری می کند و ولتاژ خروجی بین 0 تا 5 ولت (در صورتی که سنسور را با 5 ولت تغذیه می کنید) را بسته به میزان فعالیت عضله می دهد.

این باعث می شود تا با انقباض و شل کردن ماهیچه ها، مواد را کنترل کنید.

این سنسور دارای طراحی فوق العاده ای است که به شما امکان می دهد پدهای حسگر زیست پزشکی را وصل کنید تا ماهیچه های خود را به راحتی به آردوینو متصل کنید.

6. سنسور بیومتریک نبض انگشتی

سنسور بیومتریک نبض انگشتی

این سنسور بیومتریک ضربان قلب با استفاده از یک LED مادون قرمز و یک ترانزیستور نوری، نبض سر انگشتان شما را اندازه گیری می کند. این سنسور بیومتریک به راحتی با استفاده از یک پین داده با آردوینو ارتباط برقرار می کند.

7. شیلد سلامت الکترونیکی

معرفی 9 سنسور بیومتریک آردوینو

شیلد سلامت الکترونیکی می تواند برای جمع آوری اطلاعات بیومتریک در زمان واقعی از یک بیمار استفاده شود. این شیلد به شما امکان می دهد تا طیف گسترده ای از اطلاعات بیومتریک را نظارت کنید. این شیلد می تواند از 10 سنسورهای بیومتریک مختلف استفاده کند: سنسور بیومتریک نبض،سنسور بیومتریک اکسیژن خون، سنسور جریان هوا، سنسور دمای بدن، سنسور بیومتریک نوار قلب، سنسور گلوکومتر، سنسور بیومتریک پاسخ گالوانیکی پوست، سنسور فشار خون، سنسور موقعیت و سنسور الکترومیوگرافی (عضله).

اطلاعات را می توان با استفاده از Wi-Fi، 3G، بلوتوث، GPRS یا ZigBee جمع آوری کرد و به یک کلود برای ذخیره سازی دائمی یا به تلفن یا لپ تاپ ارسال کرد.

همچنین اپلیکیشن هایی برای اندروید و iOS وجود دارد تا نتایج را به راحتی ببینید و آنالیز کنید.

این شیلد با آردوینو و رزبری پای سازگار است.

8. سنسور الکل MQ-3

معرفی 9 سنسور بیومتریک آردوینو

حسگر الکل MQ-3 می تواند برای تشخیص غلظت الکل در نفس شما استفاده شود. بنابراین، این حسگر عالی برای ساخت یک دستگاه تنفسی است.

استفاده از سنسور بسیار آسان است: ولتاژ خروجی آن بر اساس غلظت الکل تغییر می کند.

9. سنسور دیجیتال لمسی TTP223B

معرفی 9 سنسور بیومتریک آردوینو

سنسور دیجیتال لمسی TTP223B مانند یک دکمه فشاری است. این یک ماژول سوئیچ خازنی IC با حسگر لمسی است. خروجی سنسور همیشه LOW است، به جز زمان هایی که انگشت شما موقعیت سنسور مربوطه را لمس کند. در این حالت سنسور HIGH را در خروجی می دهد. اگر سنسور به مدت 12 ثانیه لمس نشود، دوباره به وضعیت LOW تغییر می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *